logo

CENTRUM VÝŽIVY A ZDRAVIA

Správna výživa je základ zdravia

Vitajte na mojom blogu

Chudnutie so STOBom

Spoločnosť STOB (Stop Obezite) je vedená  od svoho vzniku v r.1990 PhDr. Ivou Málkovou, členkou Národnej rady pre obezitu a výboru Obezitologickej spoločnosti.

Razí teóriu, že k obezite je treba pristupovať komplexnejšie, ako len k zmnoženiu tukového tkaniva v tele, nakoľko významnú úlohu v chudnutí má myslenie a emócie obézneho.

Aktivity spoločnosti STOB sú založené na  metóde kognitívno-behaviorálnej psychoterápie (KBT), která byla úspešne overená na veľa tisíckách klientov a je aj vo svete považovaná za jednu z nejefektívnejšich metód terápie obezity.

Cieľom je navodiť žiadúce zmeny v nevhodnom správaní, myslení a emociách a vďaka tomu zmeniť životný štýl. Oproti iným metódám chudnutia sa nezamýšľa len nad tým, čo jesť, ale ako previesť  teoretické vedomosti do praktického života, ako docieliť splnenie predsavzatí a nacvičiť si vôlu.

Neochudobňuje o pôžitok z jedla, ale mení postupne nevhodné stravovacie a pohybové návyky. Táto zmena by mala priviesť chudnúcich nielen  k trvalým váhovým úbytkom, ale aj ku zvýšeniu kvality života, ktorý je lepší prežíť inakšie  ako len „v mene chudnutia", ako to býva u obéznych bežné.

Medzi aktivity spoločnosti STOB patrí:

- Kurzy zdravého chudnutia , ide o 12 týždňový štruktúrovaný program založený na princípoch KBT psychoterápie. Účastníci se schádzajú raz týždenne, kedy sa venujú pohybovej aktivite a zmene svojich stravovacích návykov. Výhodou skupinovej terápie je skutočnosť, že sa v kurze stretávajú ľudia s podobnými problémami, ktorí sa pri postupnej zmene svojho životného štýlu navzájom podporujú. Úspešnosť metodiky bola potvrdená u veľa absolventov (priemerný vek účastnikov je 45 rpkov  s BMI 31). Priemerný hmotnostný úbytok v priebehu kurzu je 6,5 kg. Oveľa dôležitejším  výsledkom ale je, že táto metodika patrí medzi nejlepšie pri porovnávaní udržania váhových úbytkov. Sú organizované aj  kurzy rodinné a špecializované kurzy pre mužov  a diabetikov, ktoré se zatiaľ podarilo rozšíriť  len do niekoľkých miest v ČR.

-  Vydávanie rôznych praktických pomôcok usnadňujúcich rozumnú redukciu váhy.

-  Usporiadanie aktívnej dovolenky v doma aj v  zahraničí.

-  Elektronický časopis Pochutnej si se STOBem.

-  Konanie akcií v rámci prevencie, napr. Dni zdravia a pomocou internetových aktivít sa      STOB snaží aby ľudia žili zdravšie, redukovali váhu a váhové úbytky si udržali.

Veľa informácií sa dozviete tiež na www.stob.cz.

Na týchto stránkach môžete okrem iného využiť program Sebekoučink, dozvedieť sa veľa  o zdravom chudnutí v  článkoch a diskutovať s ľuďmi, ktorí  riešia taký istý problém ako Vy.
Kontaktovať STOB  možte na emailu info@stobklub.cz

07
September
2020

Jedálniček - základné fakty

Pridal: Pridané: 07.09.2020 15:35:21 Počet zobrazení: 480

Jedálniček - základné fakty Medzi najdôležitejšie faktory, ktoré ovplyvňujú zdravie, patrí životný štýl - súhrn našich aktivít a spôsobu života ( napr. stravovacie návyky, pohybová aktivita, spánok, nefajčenie, optimizmus ).

Čítajte viac...

25
Február
2020

Svetový deň obezity 2020

Pridal: Pridané: 25.02.2020 12:09:41 Počet zobrazení: 1253

Svetový deň obezity 2020 Spoločné riešenie obezity v celej Európe

Čítajte viac...

17
Jún
2019

Európsky deň obezity 2019

Pridal: Pridané: 17.06.2019 11:38:18 Počet zobrazení: 897

Európsky deň obezity 2019 Európsky deň obezity (EOD) je nezávislá celoeurópska iniciatíva, ktorá si zvolila motto: "Riešme obezitu spoločne"

Čítajte viac...

03
Február
2017

Viete hodnoty Vášho cholesterolu ?

Pridal: Pridané: 03.02.2017 15:51:21 Počet zobrazení: 2089

Cholesterol je životne dôležitá látka pre naše telo, ktoré si ho samo vytvára a získaváme ho aj z bežných potravín. Jeho hladiny v krvi sú dôležitým ukazovateľom zdravia organizmu a preto by si ho mal každý človek pravidelne sledovať,

Čítajte viac...

Predávame kozmenitku SynCare

syncare

  

 VšZP -

10% zľava pre poistencov

na meranie InBody a kurzy

zdravého chudnutia STOB

spolupracujeme s vszp

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie